август, 2017 ел
дүшәмбе

Бүген ТР Президенты Р.Миннеханов быел инде 2 нче тапкыр ОЭЗ “Иннополис” ның күзәтү Советы утырышын уздырды.

Үзара салым – көнкүрештәге проблемаларны чишү өчен мөһим инструмент.

Бүген “Радуга” балалар бакчасында район балалар бакчалары хезмәткәрләре киңәшмәсе булып узды.

Югары Ослан район Советының гомуми бүлеге атна саен ТР Президент Аппаратыннан, Министрлар Кабинетыннан, министрлык һәм ведомстволардан килгән  контроль хатларның үтәлешен анализлый. Гражданнардан килгән мөрәҗәгатьләр - аерым контрольдә.

Бүген районның актлар залында район башлыгы урынбасары С.Осянин авыл җирлекләре башлыклары белән утырыш үткәрде.

Бүген районның актлар залында барлык предприятие һәм оешма җитәкчеләре белән район башлыгы урынбасары С.Осянин җитәкчелегендә “Эшлекле дүшәмбе” узды.

Бүген Югары Ослан гимназиясенең “Юнармия” хәрби – патриотик хәрәкәте “Патриот” республика үзәгенә “Ватанның яшь сакчылары” җәйге уку җыенына китте..

19 нчы августта районның “Коргуза кызлары” һәм “Патрики егетләре” вокаль ансамбльләре Янки Купала музее хезмәткәрләре белән Кама Тамагы районының Красновидово авылында “Алма Спассы” бәйрәмендә катнаштылар.

14 – 21 август арасында МВД отчетларына караганда Югары Ослан эчке эшләр бүлегенә 131 хәбәр кергән.

Узган ял көннәрендә Югары Осланның футбол кырында чираттагы мини-футбол Чемпионаты узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: