декабрь, 2017 ел
җомга

8 декабрьдә Лесные Моркваши авылында яшәүче Борисова Екатерина Ивановнага 90 яшь тулды. Шундый  искиткеч вакыйга белән  аны Югары Ослан районы Башлыгы Зиатдинов Марат Галимҗан улы котлады һәм РФ Президенты Путин В. В. исеменнән котлау  тапшырды. Шулай ук Екатерина Ивановнаны  юбилее белән Яр буе Моркваш авыл җирлеге Башлыгы Гаязов Ильнур Хазинурович, балалары, күршеләре  котлады.

8 нче декабрьдә финанс – бюдңет палатасы рәисе Е.Колесова публика алдында Югары Ослан районының 2018, планлы 2019-2020 нче елларның бюджет проектын укыды.

8 нче декабрьдә финанс-бюджет Палатасы рәисе Елена Колесова чираттагы видеоконференциядә республика буенча налогларны ябуга багышланган сорауларны тыңлады.

Казанның районара табигатьне саклау Прокуратурасы Халыкара коррупциягә каршы көрәш көне алдыннан коррупциягә каршы законнарны тагын бер кат аңлата:

Югары Ослан районы башлыгы урынбасары Сергей Осянин һәм полициянең участок уполномоченные Е.Ионов Куралово, Макулово, Соболевское. Кильдеево, Коргуза, Большемеминском, Майданском, Мәмәтхуҗа полиция участоклары помещениеләренең торышын тикшерделәр.

Район башлыгы Марат Зиатдинов районның авл хуҗалыгы җитәкчеләре белән терлекне кышкыа тоту сораулары буенча утырыш үткәрде.

8 нче декабрьдә “Березка” балалар бакчасында “ эшчәнлектә яңа технологияләр куллану” дигән темага багышланган зона семинары булып узды.

Коррупциягә каршы декада кысаларында район газетасы һәм мәгариф бүлеге бик күп видеоролик һәм буклетлар конкурслары үткәрде.

Хөрмәтле Югары Ослан халкы һәм кунаклары!

Бүген инвалидлар декадасы кысаларында районның Яшьләр клубы һәм”Өмет утравы” халыкка соөиалҗ ярдәм күрсәтү үзәге сәламәтлеге чикләнгән кешеләргә багышлап күңелле спорт уеннары оештырдылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: