февраль, 2018 ел
җомга

Югары Осланда граңданнарны ТР Экология  һәм табигатҗ ресурслары Министры  һәм үзәк территориаль идарә башлыгы Петр Королев кабул итте.

20-25 нче февраль арасында культура – ял итү чаралары 42 исем белән атала. Алар барысы да Ватанны саклаучыларга багышлана. Алар арасында  авыл җирлекләрендәге концертлар, яшьләр өчен мавыктыргыч спорт бию һәм уен программалары планлаштырылган.

Республикакүләм “Шәһәрдәге комфорт үйләнә – тирәне формалаштыру” проектын тормышка ашыру кысаларында ТР шәһәрләре һәм районнарында массакүләм культура чаралары уздырыла. Парк һәм скверларда славян бәйрәме Масленицага багышланган фестивальләр уза. 17-18 нче февраль көннәрендә 17 авылда кышны озату бәйрәмнәре оештырыла.

Халыкка социаль ярдзм күрсәтү Үзәге “Өмет утравы”ның чираттагы социаль – реабилитацион консилиумы булып узды. Анда профилактика субъектлары да катнашты.

Бүген Татар Борнашы авылында Людмила Василҗевна һәм Виниамин Сергеевич Винокуровларны алтын туйлары белән котладылар. Бу пар инде менә 50 ел гомерен кулга – кул тотынышып армый-талмый гомер итәләр.

13 нче февральдә Мәмәтхуҗа авылында гражданнар җыенына бөтен район хезмәтләре җитәкчеләре җыелган иде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: