март, 2018 ел
сишәмбе

Бүген, 6 нчы мартта, район Башкарма комитеты җитәкчесенең беренче урынбасары Виктор Тимиряев  гражданнарны шәхси сораулары белән кабул итте.

Бүген, 6 нчы мартта, район Башкарма комитеты җитәкчесе Ленар Хәкимҗанов гражданнарны шәхси сораулары белән кабул итте.

Бүгенге көндәТР ның социаль куркыныч хәлдә яшәүче гаиләләрне учетка алу мониторинг системасында Югары Осланнан 14 балигъ булмаган баласы белән 5 гаилә тора.

Шундый исем астында районның үзәк китапханәсендә район хатын-кызларының 8 нче март бәйрәменә багышланган күргәзмә оештырылды.

Соңгы вакытта авыл хуҗалыгы сферасында иң әйләнештә йөрүче яңалык – сөт бәясенең 1 литр өчен 8-10 сумга кимүе турындагы сорау тора. Шуңа күрә республика җитәкчеләре сөт җитештерүчеләр өчен субсидияләр бүлеп бирмәкче була. Ул быел 1 литрга 3 сум субсидия тәшкил итәчәк.

Февраль аенда районның контроль – счет Палатасы рәисе Лилия Хөрмәтуллина Иннополис  шәһәрендә бюдңет чараларының эффектив кулланылышы темасына ревизия эшчәнлеге алып барды.  Тикшерү вакытында.

Бүген, 6 нчы мартта, район башлыгы Марат Зиатдинов гражданнарны шәхси сораулары белән кабул итте.

Җитештерүчеләрнең хокукларын яклау буенча федераль служба автомобилистларны пыяла юа торган сыеклык белән сак эш итәргә өнди.

Бүген Казанда 8 нче март Халыкара хатын-кызлар көненә багышланган тантаналы чара булып узды.

Бүген, 6 нчы мартта, районга эш визиты белән Россия Дәүләт Думасы депутаты  Илдар Гыйльметдинов килде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: