УСХиП мәгълүматлары буенча

2024 елның 25 апреле, пәнҗешәмбе

2024 елның 11 апреленнән 21 апреленә кадәр Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы тарафыннан федераль бюджеттан финанслана торган бөртекле культуралар җитештерү һәм сату белән бәйле чыгымнарның бер өлешен каплау өчен авыл хуҗалыгы товар җитештерүчеләреннән гаризалар кабул итү игълан ителде.

Әлеге сайлап алуга безнең районнан «Прокопьева А.и» КФХ, «Коргуза» ҖЧҖ, «Фатыхова а. З» КФХ, «Белая Утка» ҖЧҖ, «Сорокина В. н»КФХ килде.

Гаризаларны карау нәтиҗәләре буенча районыбызның авыл хуҗалыгы товарлары җитештерүчеләре тарафыннан 1734492,19 сумлык субсидияләр бүлеп бирелгән. Якын арада районның авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе тарафыннан авыл хуҗалыгы товар җитештерүчеләренә акча җиткерү буенча эш алып барылачак. Ярдәм вакытында күрсәтелде, чөнки кергән акчалар язгы кыр эшләрен уңышлы башкаруга юнәлдереләчәк.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: