Призывниклар көне

2016 елның 12 мае, пәнҗешәмбе

Ватанына хезмәт итү һәр ир кешенең бурычы. Бу намус эше генә түгел, зур җаваплылык та. Шуңа күрә яшьләрне патриотик тәрбияләү һәм хәрби хезмәттә катнашуга тарту өчен районның яшьләр клубында призывниклар көне уздырылды.

Бу көнне районның төрле почмакларыннан 24 яшь егет район культура йортына җыелды. Бәйрәмнең тантаналы өлеше һәм егетләр арасынданы ярышлар ата-аналар, авыл җирлекләре вәкилләре катнашында иртән Яшьләр клубында башланып китте.

Ә инде тантаналы сүзләрне аларга район хәрби комиссариат башлыгы Рөстәм Шакиров, чиркәү иерархие Владимир, ветераннар Советы рәисе Р.Троицкая, Дмитрий Морозов һәм Анатолий Иванов әйттеләр. Аларга исән-имин әйләнеп кайту өчен юлламалар бирделәр, концерт бүләк иттеләр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: