Югары Ослан авыл җирлегендә халык җыены

2020 елның 22 гыйнвары, чәршәмбе

Кичә, 2020 нче елның 21 нче гыйнварында, район мәдәният йортында «Югары Ослан авыл җирлеге Башкарма комитетының 2019 нчы елда социаль-икътисади үсеш нәтиҗәләре һәм 2020 нче елга бурычлар турында»дигән темага гражданнар җыены булып узды.
Җыен эшендә Югары Ослан муниципаль районы Башлыгы Зиатдинов Марат Галимҗан улы, Югары Ослан районы прокуроры Егоров Василий Иванович, шулай ук район хезмәтләре җитәкчеләре, җәмәгать оешмалары, массакүләм мәгълүмат чаралары вәкилләре, Югары Ослан халкы катнашты. Югары Ослан авыл җирлеге башлыгы урынбасары Раков Вячеслав Юрьевич «Югары Ослан авыл җирлеге Башкарма комитетының 2019 елда социаль-икътисади үсеш нәтиҗәләре, керемнәр һәм чыгымнар буенча бюджет үтәлеше, җирле әһәмияттәге мәсьәләләрне хәл итү буенча вәкаләтләрне үтәү, шулай ук 2020 елга Югары Ослан авыл җирлеге территориясен үстерү планнары турында " доклад белән чыгыш ясады., Югары Ослан муниципаль районы буенча күзәтчелек эшчәнлеге бүлеге дознавателе Гулумов Раил Линар улы «янгын куркынычсызлыгы " мәсьәләсе буенча, «Идел буе урманчылыгы» дәүләт казна учреждениесе җитәкче – урманчысы Исмәгыйлев Рөстәм Ибраһим улы «2020 елгы янгын куркынычы сезонына әзерлек һәм урманнарда янгын куркынычсызлыгын тәэмин итү буенча кирәкле чаралар күрү турында чыгышлар ясадылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: