Югары Ослан спортчылары авыр атлетика буенча ТР чемпионатында призлы урыннар яуладылар

2021 елның 12 марты, җомга

2021 елның 8-10 март көннәрендә Яшел Үзәндә ир-атлар һәм хатын-кызлар арасында авыр атлетика буенча Татарстан Республикасы Чемпионаты узды. Ярыш нәтиҗәләре буенча Югары Ослан спорт мәктәбенең барлык өч спортчысы да аларга медальләр алып килде.
Гатятова Алеся чемпионатның алтын медален алып килде! Ул 59 кг. га кадәр авырлык категориясендә чыгыш ясады, ике төр ярыш суммасында 156 кг. га кадәр, көндәшен 46 кг. га артта калдырды. Алесяның барлык алымнары да уңышлы булды, әмма җиңел түгел.
Кузьмичев Даниэль 89 кг. га кадәр авырлык категориясендә, ике төр ярышның суммасы 330 кг. га кадәр булган беренче булды. Спортчы ыргылып күтәрүдә авыр булды, ул бары беренче генә алымны гамәлгә ашыра алды, 140 кг этеп күтәрүдә спортчы җыела алды һәм үзен күрсәтте.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: