октябрь, 2016 ел
җомга

Укытучыларның профессиональ бәйрәме алдыннан аларны һәм хезмәт ветераннарын яшьләр клубында җыйдылар.

7 нче октябрьдә Картлар Декадасына багышланган түләүсез юридик ярдәм оештырыла.

Бүген, 7 нче октябрьдә, “Лаеклы хезмәт өчен!” Бөтендөнья хәрәкәте көнендә районның социаль хезмәт мөнәсәбәтләрен җайлаштыру сораулары буенча 3 яклы комиссия утырышы булып узды.

Бүген Макыл авылы спорт Үзәгендә җиңел атлетика буенча “Алтын көз” дип исемләнгән кросс булып узды.

Макыл авылы спорт Үзәгендә бокс тренировкалары дәвам итә.

Район Башкарма комитетының архитектура һәм шәһәр төзелеше бүлегенә агымдагы елның 9 аена 1681 гариза һәм мөрәҗәгать керде.

Районның 85 еллыгына багышланган чаралар планы нигезендә Югары Ослан  муниципаль районының Мактау кенәгәсенә кертерү өчен кандидатларны сайлау буенча комиссия утырышы булды. Бу юлы анда Вахит, Мәйдан, Введенка Бистәләре авыл җирлекләренең кандидатлары каралды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: