апрель, 2017 ел
пәнҗешәмбе

12 нче апрельдә район культура йортында “Яшә, җирем!” КВН ы финалы булып узды. Анда: Түбән Осланның – “Оптимисты”, Югары Ослан гимназиясенең – “Туристы  25+”, Макылның “Эко пост” һәм Шеланга мәктәбенең “Эко – энтузиасты” командалары ярышты.

Бүген Башкарма комитет җитәкчесе кабинетында Югары Ослан районының наркотикларга каршы көрәш комиссиясе утырышы булды.

РФ ның налог Кодексының 361.1 маддәсе нигезендә 2015 нче елдан башлап 12 тоннадан артмаган максималь массалы транспорт хуҗаларына налог льготасы каралган.
Бу льгота:

Россия ИФНС ның районара 19 нчы номерлы бүлеге “Ачык ишекләр көне” акциясе үздыра. Анда физик затларның доходлары турында налог декларациясе тутыру, налог законнары турында гражданнарга мәгълүмат бирү өчен оештыралар.

20 нче апрельдә безнең район территориясендә гражданнарны хокукый сораулары буенча төрле министрлык һәм ведомство вәкилләре кабул итәчәк. Анда ТР Президенты Аппараты, ТР Дәүләт Советы Аппараты, юстиция, мәгариф һәм фән, сәламәтлек саклау,  төзелеш һәм архитектура, җир һәм мөлкәт, халыкны социаль яклау һәм ярдәм күрсәтү Министрлыклары, Росреестр идарәсе вәкилләре, федераль налог хезмәте, пенсион фонд, адвокат һәм наториаль Палата вәкилләре катнашачак.

12 нче апрель – бөтендөнья Космонавтика көне. Бу көнне районныд яшьләр клубында инде 2 нче ел “Лего” иҗаты түгәрәге членнары чара үткәрәләр. Аның максаты – космоска очу буенча белемнәрне арттыру һәм балаларда патриотик хисләр тәрбияләү.

Беренчеләрдән булып үз территорияләрен җыештырырга район Советы һәм Башкарма комитеты хезмәткәрләре чыкты. Алар бик көр күңел белән җирне чүпчардан, кыш калдыкларыннан чистартты.

Авыл халкы көн саен клуб төзелешенең тәмамланганын көтә. Әле күтән түгел генә фундамент салынган булса, хәзер инде түбәсенә менеп җиттеләр.

Бүгенге көндә бара торган санитар экологик 2 айлык кысаларында күпквартиралы йортлар тирәсендәге территорияне чистарту эшләре алып барыла. Анда “Управдом” һәм җаваплы гаилә членнары катнаша.

12 нче апрельдә, Космонавтика көнендә, “Юнармия” сафларына кабул итү тантанасы булып узды. Аның сафларына бу көнне 8 мәктәптән 97 укучы басты. Хәзер анда барлыгы 140 укучы санала.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: