май, 2017 ел
сишәмбе

Мәктәп программасында информатика фәненең роле үскәннән-үсә бара, чөнки бүгенге информацион гасыр кысаларында бу аңлашыла да.

Бүген, 2 нче май көнне, район башлыгы Марат Зиатдинов район Советы һәм Башкарма комитеты хезмәткәрләре белән иртәнге киңәшмә уздырды.

Бүген районның “Геройлар Паркы” нда мемориаль такта ачу тантанасы вакытында “Георгий лентасы” акциясе дә узды.

Бүген Геройлар Паркында мемориаль такталар ачканнан соң, район башлыгы Марат Зиатдинов, депутатлар Ильдар Гыйльметдинов, Александр Черменский Яшьләр клубында ветераннар оешмасы белән чәй өстәле артында очрашты.

2 нче майда “Бердәм Россия” политик партиясенең киңәйтелгән утырышында РФ Дәүләт Думасы, ТР Дәүләт Советы һәм Югары Ослан Совет органы Югары Ослан территориясендә партия проектларын тормышка ашыру һәм районның социаль-кономик, культура юнәлешләрен үстерү сораулары буенча 3 яклы килешүгә кул куелды.

Район Советының гомуми бүлеге регуляр рәвештә бердәм кабул итү көне йомгакларын ясый.

28 нче апрельдә Килди авыл җирлегендә тагын бер гомер юбилее булып узды. Бу көнне алтын туйларын тантаналы рәвештә Тәскирә Нотфулловна һәм Роберт Нуриевич билгеләп узды.

1 нче майдан районның архив бүлегендә капиталь ремонт башланды. Ремон документларны хәзерге заман таләпләренә туры китереп саклау өчен шартлар тудырачак. Республика программасы хисабына ТР ның һәр архив бүлеге югары технологияле учреждениегә әверелергә тиеш.

Дәүләт йомгаклау аттестациясе балаларны гына түгел,  ә укытучылар, ата-аналарны да борчый. Ел агымында методистлар белем сыйфатын күтәрү һәм йомгаклау аттестациясенә әзерләү буенча бу барлык катлам белән тыгыз эш алып барды.

Ай саен район Советының гомуми бүлеге гражданнардан килгән мөрәҗәгатьләр буенча йомгак ясый.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: