май, 2018 ел
дүшәмбе

Бүген, 28 нче майда, район башлыгы Марат Зиатдинов район Аппараты җитәкчеләре һәм аларның урынбасарлары белән иртәнге утырыш уздырды.

Бүген, 28 нче майда, Югары Ослан авыл җирлеге территориясен тәртипкә кертү чорында ООО «Волгадорстрой» оешмасы тарафыннан җәяүлеләр өчен тротуар эшли башлады.

24 нче майда ТР Президенты Р.Н.Миннеханов стратегик инициативалар Агентлыгының генераль директоры С.В.Чупшева белән Петербургта узган Халыкара экономик форумда стратегик инициативалар сайты ачты (http://i.tatarstan2030.ru/).

Югары Ослан район Советының гомуми бүлеге атна саен ТР Президент Аппаратыннан, Министрлар Кабинетыннан, министрлык һәм ведомстволардан килгән  контроль хатларның үтәлешен анализлый. Гражданнардан килгән мөрәҗәгатьләр - аерым контрольдә.

29 нчы майда сәгать 8.00 дән 12.00 гә кадәр ТР ның Росреестр идарәсендә Халыкара балаларны яклау көненә багышланган “бердәм кайнар линия” эшли.

Бу бәйрәм провославныйларның 12 төп бәйрәмнәренең берсе. Бу бәйрәмдә халык ырымнары һәм чиркәү кануннары берләшә. Ул пасхадан соң 50 көн узгач билгеләп үтелә.

“Политзавод” проектында ТР ның 17-47 яшҗләрдәге 900 дән артык кешесе катнашты.

Бу проектта республикадан 900 кеше катнашты.

1991 нче елда Россия Президенты тарафыннан Кирилл һәм Мефодий көнен рәсми ршвештә билгеләп үтү кабул ителә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: